КИЇВ (QHA) -

Рідні та близькі незаконно затриманого Павла Гриба не отримують об'єктивної інформації про стан його здоров'я. Про це заявив батько незаконно затриманого українця.

— Останній раз ми, точніше, моя дружина, бачила Павла, коли їздила на суд. Це було три тижні тому, і бачила вона його буквально 1,5 хвилини. Перед тим, як мало розпочатися судове засідання, тобто, перед тим, як увійшов суддя, і, як це було в усіх попередніх випадках, зробив судове засідання закритим. Тому що, як вони кажуть, там можуть розглядатися якісь секретні моменти, — зазначив він.

За його словами, такі дії відбуваються з однією метою, щоб повністю ізолювати в'язня від суспільства, щоб тиснути на нього, щоб він визнав обвинувачення, яке йому висуває російське слідство.

— Ми не отримуємо об'єктивну інформацію про стан здоров'я нашого сина. Потрібно як мінімум медичне обстеження, аналізи. Причому, з огляду на хворобу Павла, це має бути повноцінне обстеження, з апаратурою, але такого там немає ... Зрозуміло, що російські медики пишуть, що він здоровий, — сказав батько Гриба.

Він також зазначив, що до сина дуже рідко пускають на побачення, і росіяни роблять усе, щоб до нього не доходили листи і передачі. За його словами, мета ФСБ — це тиск, як і на всіх політв'язнів-українців.

Нагадаємо, 20 березня в Росії відбулося засідання з розгляду апеляції на запобіжний захід Грибу.

В ЄС раніше заявили, що очікують негайного звільнення українця Гриба та інших українських громадян, які незаконно утримуються в Росії.

Павло Гриб зник 24 серпня у Білорусі. Як пізніше він розповів, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим у лісі. Більше доби Павла тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли в Смоленську область, де оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

Джерело: UATV

QHA