КИЇВ (QHA) -

Батько Мустафи Дегерменджі Бекір на прес-конференції «Як гасили мирні зібрання напередодні "кримського референдуму"» розповів про те, як заарештували його сина і як навіть рідна мати не змогла його захистити.

— Я приїхав сьогодні поговорити про наших людей у Криму. Мене звуть Бекір і я є батьком Мустафи Дегерменджі. Мого сина заарештували 7 травня 2015 року о 8 годині ранку. Заарештували — це м'яко сказано, адже його брали як терориста і злочинця. Люди у масках перекрили дорогу і запхали його в машину. Поруч була його мати, і вона намагалася його захистити, але не змогла нічого зробити. Його відвезли до сімферопольського СІЗО. Через два дні мого сина затримали на два місяці, і ці два місяці тривають до сьогодні, вже більш як півтора року, розповів Бекір Дегерменджі.

Продовжуючи свою промову, він сказав, що його сина звинувачують у тому, що він брав участь у мітингу 26 лютого 2014 року. Вони разом тоді справді брали участь у цьому мітингу за цілісність України. І Бекір дивується з того, що його сина судить Росія за своїми законами, хоча мітинг 26 лютого проходив тоді, коли Крим ще не був окупований РФ.

І мій син уже сидить протягом півтора року, і немає ніякого просування, а йому лише продовжують запобіжний захід. І ці суди, якщо їх можна назвати судами... А адвокати у нас хороші, але вони нічого не можуть зробити і будь-яке клопотання адвокатів відхиляється. І я так думаю, що всі чекають рішення зверху, а від цих суддів нічого не залежить, зазначив Бекір Дегерменджі.

На його думку, всі клопотання адвокатів про зміну запобіжного заходу Мустафи Дегерменджі на кожному суді відхиляються під якимись безглуздими приводами. Наприклад, що його син може втекти або вплинути на свідків.

І взагалі ми не розуміємо, за що його судять. Мітинги були в одній країні, а судять в інший. Я приїхав на цю прес-конференцію, щоб донести до всіх, що у Криму триває свавілля. І щоб ви, журналісти, донесли всьому світу, що насправді відбувається в нас у Криму за допомогою ось цієї прес-конференції, закінчив свою промову Бекір Дегерменджі.

Також він дізнався зі слів адвоката, що у камері не вистачає ліжка, і ув'язнені сплять по черзі, і до того ж у кримських в'язницях погане харчування.

QHA