КИЇВ (QHA) -

 

ФСБ Росії на 10 років заборонила в'їзд до Криму українській журналістці Олені Савчук. Про це вона написала у Facebook.

Інцидент стався на адмінмежі між материковою Україною і анексованим півостровом — російському пункті пропуску "Джанкой".

— Заборона в'їзду до Криму та Росії на 10 років — до серпня 2028-го. ФСБ береже від мене обороноздатність і безпеку своєї держави. Дуже шкода, звичайно.

 

У коментарі «Крым.Реалии» журналістка повідомила, що їй заборонили в'їзд до Криму і Росії відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 27 Федерального закону про порядок в'їзду і виїзду з Росії. Заборона запровадили «з метою забезпечення обороноздатності чи безпеки держави, або громадського порядку, або захисту здоров'я населення».

— Знімали на відео ту частину, де зачитували причини заборони на в'їзд. Мене протримали близько 40 хвилин і взяли відбитки пальців.

 

Українська журналістка Олена Савчук висвітлювала переслідування окупаційними властями кримськотатарських активістів і проведення політично мотивованих «судів».

У Криму після анексії почався тиск на кримськотатарських і українських активістів, частиною якого стали заборони в'їзду на півострів на тривалий термін.

QHA