ОДЕСА (QHA) -

З нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на Алеї Слави в Одесі відбулася церемонія покладання квітів та вінків до пам'ятника Невідомому матросу.

Близько 11 ранку на Алеї Слави почали збиратися люди для участі в акції «Безсмертний полк». І з перших же хвилин почалися провокації.

— О 9:43 я побилася з "ватниками" — жінка витягла георгіївську стрічку, я її вихопила. Вона стала кричати, що я "забрала орден". Написала пояснення у Нацполіцію, — розповідає активістка Олена Балаба.

Протягом усього маршруту руху «Безсмертний полк» супроводжували правоохоронці.

Двох людей затримали за носіння георгіївських стрічок, ще двох — за крики «Слава Путіну».

— Для перевірки та надання пояснень з приводу порушення чинного законодавства їх затримали і доставили у відділ поліції, — повідомив начальник управління превентивної діяльності ГУ НП в Одеській області Іван Іщенко.

Поліція також затримала одного з учасників акції «Безсмертний полк», який мав при собі георгіївські стрічки і травматичну зброю. Правоохоронці поки не коментують цю ситуацію.

Відзначимо, що сьогодні, 9 травня, співробітники одеської поліції провели операцію із затримання автомобіля з прапором з серпом і молотом. Автомобіль був помічений в районі площі 10 Квітня, де тривали урочисті заходи до Дня Перемоги. Співробітники поліції негайно кинулися в погоню за авто і заблокували його в районі перехрестя з вулицею Академічною.

Місця проведення масових заходів в Одесі 9 травня у посиленому режимі патрулюють правоохоронці. Їхню роботу координує Ситуаційний центр, розгорнутий в Головному управлінні Національної поліції Одеської області. До його складу входять поліцейські, нацгвардійці, працівники СБУ та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

QHA