КИЇВ (QHA) -

Переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської області рідко звертаються до Державного центру зайнятості. Таку думку сьогодні висловила експерт громадської організації «Фундація.101» Галина Янченко у коментарі QHA.

— Люди з ОРДЛО і прифронтових зон звертаються до Центру зайнятості в основному тільки для оформлення допомоги по безробіттю. Це пов'язано з тим, що у цій держструктурі дуже сильна бюрократична складова — сказала Янченко.

Вона також підкреслила, що роботодавці часто не знають про пільги для підприємств, що беруть на роботу людей з ОРДЛО, а навіть якщо знають — відмовляють через ту ж бюрократичну складову цих держпрограм.

— Є формально зареєстровані ВПО і реально зареєстровані ВПО. Частина цих людей продовжують проживати в ОРДЛО, незважаючи на те, що отримують виплати від української держави. Інші зареєстровані у прифронтових зонах, щоб відвідувати свої будинки і перевіряти своє майно — уточнила вона.

Експерт додала, що незважаючи на таку ситуацію — роботодавці більше дивляться на професійні навички кандидатів, а також досвід роботи, і не сильно звертають увагу на те, з якого вони регіону.

Нагадаємо, сьогодні експерт «Українського інституту майбутнього» Ярослав Пилипчук на брифінгу «Чотири роки війни. Криза робочої сили на Донбасі» висловив думку про те, що з початку окупації Донбасу Україна втратила велику кількість технічних фахівців.

QHA