СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Більше 300 мечетей в Криму мають намір оформити за російським законодавством і передати Духовному управлінню мусульман Криму (ДУМК), яке співпрацює з російською владою.

Про це у своєму Facebook повідомив депутат російської Держдуми Руслан Бальбек за підсумками наради у "Радміні" Криму.

— У березні 2014 року провели інвентаризацію усіх ісламських культових споруд і виявлено 338 мечетей, побудованих за України, з яких 286 виявилися без власників і тільки 4 мечеті були належним чином оформлені. На листопад 2018 року загальна кількість мечетей зросла до 368, з них безгоспними є 305, але їх усіх за рахунок бюджетних коштів узаконять з подальшою передачею в ДУМК, — написав Бальбек.

 

Він зазначив, що після передачі мечетей у підпорядкування ДУМК "заборонені мусульманські організації позбудуться можливості займатися місіонерською діяльністю з метою розповсюдження екстремістської ідеології".

 

У мечетях, церквах і синагогах Сімферополя запропонували встановити відеокамери і "тривожні кнопки". Ініціативу пояснили тим, що такі заходи дозволять "значно знизити ризики протиправної діяльності", а у разі подій — "допоможуть правоохоронним органам".

QHA