КИЇВ (QHA) -

6 вересня біля Кабінету міністрів України активісти проведуть акцію під назвою «Сніжний ком проблем переселенців. Четвертий рік без відлиги». Вимушені переселенці зможуть отримати юридичну консультацію і розповісти про те, як уряд вирішує їхні проблеми.

Її ініціаторами стали такі організації, як КримSOS, СхідSOS, ДонбасSOS, Благодійний фонд «Право на захист», громадський холдинг «Група впливу».

За словами організаторів акції, мета заходу — показати українському уряду, що внутрішньо переміщені особи до сьогодні стикаються з проблемами і дискримінацією і потребують забезпечення своїх прав.

На четвертому році конфлікту держава замість турботи про своїх громадян і пошуку антикризових рішень тільки загострює ситуацію у правозахисному полі. Підтвердженням такої позиції є проблеми переселенців з нарахуванням і відновленням пенсій та соціальних виплат; отриманням паспортних послуг; працевлаштуванням та забезпеченням житлом ВПО; свободою пересування (адміністративний кордон з Кримом і лінія розмежування на сході України) тощо, які наростають один на одного, як сніжний ком, додали організатори.

Нагадаємо, за інформацією Міністерства соціальної політики України, станом на 28 серпня 2017 року на обліку перебувають 1 276 900 сімей з Криму і Донбасу.

ФОТО: інтернет

QHA