КИЇВ (QHA) -

Біля посольства Росії в Києві активісти правозахисної організації КримSOS проводять щомісячну, вже  17-у за рахунком, акцію з вимогою знайти зниклих безвісти кримчан на анексованому півострові. Пряму трансляцію з місця подій вело Радіо Hayat.

Кожен активіст звернувся з питанням до працівників посольства зі словами: "Мені тільки запитати, я не для себе", як це буває в довгих чергах. Тим самим підкреслюючи жахливі миті очікування рідних і близьких зниклих безвісти в Криму.

Під час акції КримSOS розповів останні новини, пов'язані зі справами зниклих активістів.

Акція «Де Ервін?» на підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова вперше була проведена 25 липня минулого року. З тих пір вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами і небайдужими українцями. Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцезнаходження зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень.

— Ніякої реакції Росії на наші акції та інші запити не було. Єдиний раз, коли відповіли хоч на якийсь наш запит, це був запит до Генеральної прокуратури РФ. Вони переслали його до регіональної кримської прокуратури, і ми отримали звідти відповідь. Це був єдиний раз, коли нам хоч якось надали інформацію, але вона була дуже формальною. Там було написано про те, за якими зниклим є кримінальні справи, за якими немає, і за якими — припинені. Тобто, по суті нам нічого не пояснили, і не сказали, — зазначила заступник координатора «Крим SOS» Євгена Андреюк.

Нагадаємо, Ервін Ібрагімов був викрадений у Бахчисараї 24 травня 2016 року близько 23:00. Про його зникнення стало відомо, коли вранці 25 травня Ібрагімов не з'явився на заплановану зустріч із співвітчизниками для поїздки на суд до міста Судака.

З початку анексії Криму зникли 45 активістів. З них 19 були звільнені, 16 не знайдені та на сьогодні вважаються зниклими безвісти, 7 знайдені мертвими, 2 особи були виявлені в місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами, одна особа — екстрадована за запитом Республіки Узбекистан.

Джерело: Радіо Hayat

QHA