КИЇВ (QHA) -

У Києві біля представництва Європейського Союзу в Україні російські політемігранти та українські громадяни провели пікет з вимогою посилити санкції проти Росії. Активісти прийшли до стін посольства на прохання родичів кримських та українських політв'язнів, які перебувають у в'язницях Росії та Криму.

За словами активістів, розширення і посилення санкцій проти конкретних представників РФ, які перебувають при владі — це єдиний шанс повернути українських політв'язнів додому і зупинити посилення репресій у захопленому Криму, а також спосіб вплинути на політичну ситуацію як усередині Росії, так і в Європі.

Крім розширення «списку Магнітського», активісти вимагають створення «списку Ільдара Дадіна».

— Тільки посилення санкцій це єдине, що може впливати на режим Путіна. Зараз у Росії побудовано поліцейську державу, і поки є кошти, щоб її утримувати, протестів усередині країни вони не бояться. Вони бояться тиску міжнародної спільноти, адже їхні гроші, власність і діти перебувають на Заході, — зазначила у коментарі кореспонденту QHA російський політичний емігрант і організатор акції Ірина Белачеу.

Ірина Власюк також була змушена виїхати з Росії. В Україну вона з чоловіком переїхала у серпні 2014 року. Жінка вважала за свій обов'язок прийти на захід і висловити підтримку політв'язням, оскільки вона прекрасно розуміє, що таке гоніння за політичними мотивами.

— Ми піддавалися репресіям у Росії. Особливо репресії посилилися поле захоплення Криму, у нас почалися серйозні проблеми з ФСБ, і нам довелося покинути рідну країну... Те, що зараз відбувається там, неможливо описати. Ті, хто висловлює власну думку і протест проти того, що відбувається, проти цих безглуздих, божевільних законів, лайкать або репостять те, що не подобається владі,  піддаються репресіям... В країні коїться божевілля. Неначе 1937 рік настав...  каже жінка.

Учасники пікету розклали біля посольства ЄС таблички з іменами кримськотатарських політв'язнів, яких Росія утримує на території окупованого Криму.

На завершення акції присутні проскандували: «Крим це Україна».

Нагадаємо, сьогодні, 16 березня, Європарламент готується прийняти резолюцію, яка покликана привернути увагу світу до порушення прав людини на окупованому півострові. У проекті резолюції міститься заклик звільнити всіх політичних в'язнів, протягом трирічного окупаційного періоду заарештованих російськими правоохоронними органами. Європарламент вимагає від російської влади відкрити перелік затриманих/заарештованих/зниклих, аби відтворити цілісну картину процесів, що відбуваються на півострові протягом останніх трьох років. Окремим важливим елементом у резолюції є заклик до Російської Федерації забезпечити доступ міжнародних правозахисних організацій до півострова з метою реальної оцінки ситуації із забезпеченням прав людини в АРК.

Символічний той факт, що прийняття Європарламентом резолюції по Криму відбувається практично відразу після проведення слухань у Міжнародному Суді ООН у Гаазі про застосування запобіжного заходу у справі України проти РФ. У разі прийняття резолюція суттєво посилить позиції України у цьому процесі.

QHA