КИЇВ (QHA) -

Біометричний контроль на в'їзді в Україну з початку року пройшли 193 тисячі іноземців, 140 тисяч з яких — росіяни. Про це повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби України (ДПСУ) у Facebook.

— Усього від початку 2018 року оформлено понад 193 тисяч осіб, з них понад 140 тисяч — громадяни Росії, — йдеться у повідомленні.

В ДПСУ відзначили, що введення біометричного контролю допомагає знизити «потрапляння до нашої країни іноземців з країн ризику та осіб без громадянства, і дозволить відстежувати дотримання правил перебування на території України, а також підвищить безпеку в країні в цілому».

— Загалом, біометричний контроль співробітники Держприкордонслужби здійснюють у 157 пунктах пропуску та 3 контрольних пунктах в'їзду-виїзду на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим, доукомплектовано сканерами відбитків пальців більше 400 автоматизованих робочих місць, розгорнуто понад 32 нових робочих місця. У залізничних пунктах пропуску використовується більше 420 портативних сканерів, — підкреслили у прес-службі.

Окрім цього, у Державної міграційної служби України є можливість отримувати інформацію з системи фіксації біометричних даних і «вносити її до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства».

Раніше глава ДПСУ Петро Цигикал заявив, що з впровадженням біометричного контролю на українських кордонах, Україну відвідало 96 тис громадян РФ. Він зазначив, що біометричний контроль здійснюється на усіх авіаційних і міжнародних пунктах пропуску та на кордоні з Європейським союзом.

Нагадаємо, з 1 січня в пунктах пропуску на українському кордоні запрацював біометричний контроль для іноземних громадян.

QHA