КИЇВ (QHA) -

За січень 2018 року адмінмежу з тимчасово окупованою АР Крим в обох напрямках перетнули 150 тисяч осіб та 23 тисячі транспортних засобів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року не зафіксовано суттєвих змін в інтенсивності пасажиропотоку через пункти пропуску «Каланчак», «Чонгар», «Чаплинка».

Про це агентству QHA повідомив помічник начальника Херсонського прикордонного загону, начальник прес-служби Іван Шевцов.

Також Іван Шевцов розповів, що за місяць з початку запровадження біометричного контролю для іноземців, адмінмежу між Херсонщиною та Кримом перетнуло 99 громадян Російської Федерації, а також 1 громадянин Узбекистану та 1 — Туркменістану.

— З початку дії біометричного контролю 99 громадян Російської Федерації перетнули адмінмежу на в’їзд на материкову частину України. Проблемних питань під час їхнього оформлення не виникало, усі вони пропущені встановленим порядком.

Як повідомляло QHA, з 1 січня 2018 року Україна запровадила біометричний контроль для громадян з 70-и так званих «ризикових» країн, зокрема з Російської Федерації. Кримчан біометричний контроль не стосується, оскільки Україна продовжує вважати їх своїми громадянами (попри те, що кримчанам примусово видали паспорти громадян РФ). Для українських громадян, що проживають в окупованому Криму, перетин адмінмежі як і раніше можливий при пред’явленні українського паспорту (паперового старого зразка або біометричного).

Загалом, за інформацією Держприкордонслужби, з початку року в Україні біометричним устаткуванням обладнано 157 пунктів пропуску. За перший місяць 2018 року біометричний контроль пройшли 57 тис. іноземців, серед них 42 тис. росіян. Росія перебуває у ТОП-3 країн, громадяни яких найчастіше відвідують Україну. Так, 2017 року з Росії в Україну в’їхало 1,5 мільйони громадян РФ (без урахування тих, хто перетинає неконтрольований кордон України з РФ на Донбасі та відвідує Крим з порушення українського законодавства). Протягом 2017 року державний кордон України перетнуло понад 97 мільйонів осіб, порівняно з попереднім роком пасажиропотік зріс на 9%.

QHA