Станом на сьогодні, 26 листопада, на свою чергу на прохід через Керч-Єнікальський канал очікують 30 суден, які прямують з портів Маріуполя і Бердянська і у зворотному напрямку.
Про це повідомив голова відділу зовнішніх комунікацій Адміністрації морських портів України (АМПУ) Максим Стрілецький.
За його словами, українські порти на Азовському морі працюють у штатному режимі. У них триває завантаження і вивантаження суден, які пройшли канал.
— АМПУ вжито заходів щодо посилення взаємодії з правоохоронними органами, СБУ, митною і прикордонною службою для забезпечення охорони морських портів, — зазначив Стрілецький, додавши, що азовські морпорти до кінця року планують прийняти і обробити ще близько 80 суден.
Як заявила російський омбудсмен Тетяна Москалькова, українські військові моряки з судна, яке захопили російські прикордонники в Азовському морі, перебувають в лікарні у Керчі.
За словами Москалькової, під час атаки на українські кораблі поранення дістали троє українських моряків. У той же час, за даними української сторони, постраждали шестеро моряків, двоє з яких дістали тяжкі поранення.
Нагадаємо, вранці 25 листопада російський корабель протаранив український рейдовий буксир "Яни Капу", який прямував з Одеси до Маріуполя у супроводі бронетанкерів "Бердянськ" і "Нікополь".
Судна Військово-морських сил Збройних України втратили хід. По ним відкрили вогонь катери ФСБ Росії. У результаті російської агресії поранення дістали шестеро українських військових моряків. Прикордонники Росії захопили українські судна.
Після цього Росія заблокувала Керченську протоку танкером з відключеною автоматичною ідентифікаційною системою. Однак пізніше розблокувала канал для проходу цивільних суден.
У зв'язку із ситуацією, низка країн світу висловила підтримку Україні у зв'язку з відкритою агресією Росії на Азові.
Так, Міністерство закордонних справ Туреччини закликало розблокувати Керченську протоку і не допустити загострення ситуації і порушення стабільності у регіоні Чорного моря.
У Варшаві заявили, що після незаконної окупації Криму, розпалювання конфлікту на Донбасі, будівництва Керченського мосту без згоди України, Росія порушила принцип свободи судноплавства.
Голова МЗС Естонії Свен Міксер, у свою чергу, назвав те, що відбувається "свідомим актом з ескалації ситуації" в Азовському морі.
Президент України Петро Порошенко і генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг домовилися про термінове скликання надзвичайного засідання Комісії Україна — НАТО через агресію Росії.
Посол США в ООН Ніккі Хейлі повідомила, що сьогодні, 26 листопада, о 18:00 Рада Безпеки ООН збереться на екстрене засідання щодо ситуації на Азові.
Джерело: Интерфакс-Украина
QHA