КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак зазначив, що близько 80% внутрішніх переселенців не хочуть у майбутньому повертатися на Донбас. Про це він повідомив 30 листопада під час круглого столу «Повернення додому. Сценарії соціально-економічної реінтеграції Донбасу».

— 60-80% внутрішньо переміщених осіб не збираються повертатися, — заявив Гримчак.

Він додав, що цей показник різниться за регіонами.

— Люди самі для себе вже вирішили, що вони залишаються на тій території, де вони влаштувалися, діти пішли в школу, знайшли роботу, і знову переїжджати вони не горять бажанням, — пояснив він.

Юрій Гримчак зазначив, що близько півмільйона переселенців не отримують пенсій, оскільки виїхали на непідконтрольні уряду території.

— Я хотів би сказати, що 500 тисяч осіб сьогодні не позбавлені пенсій, а їм припинена виплата пенсій доти, поки вони не повернуться, — підкреслив Гримчак.

QHA повідомляло, що в Україні підвели підсумки спеціальних інтеграційних ігор «Формула змін» для переселенців, які з травня по жовтень проходили у 5 містах країни. Зокрема, у результаті ігор були виявлені комунікаційні проблеми між секторами, які, на думку учасників, заважають реінтеграції окупованих територій і є перешкодою для проведення системних реформ в Україні. Також учасники ігор порахували, що важливою є боротьба зі страхом змін, саботажем з боку влади і з домінуванням вузькогрупових інтересів.

QHA