КИЇВ (QHA) -

Кримськотатарський народ сьогодні показує українцям приклад боротьби за свою землю та ідеали. Таку думку в коментарі кореспонденту QHA висловив народний артист України, екс-депутат Верховної Ради Богдан Бенюк.

Він зазначає, що якби українська влада на початку 90-х років пішла назустріч кримськотатарському народу, то, можливо, анексії Криму не сталося б.

— Тоді це була проблема, яку ми обходили, боялися її зачепити. Тому ми втратили нашу територію. Кримські татари своєю єдністю дають українцям орієнтир, як треба боротися. Кримські татари показують нам козирні карти, як ми повинні жити, і в першу чергу — еліті, яка зараз керує нашою державою, починаючи від президента і Кабінету міністрів. Вони показують нам, що свої інтереси повинні бути на першому місці за будь-яких обставин, і треба про них заявляти завжди, — вважає Богдан Бенюк.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим в лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ».

Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели низку економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя 20 лютого 2014 року.

7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний указ.

QHA