АМСТЕРДАМ (QHA) -

Малайзійський "Боїнг" був збитий російською 53-ю бригадою ППО ЗС РФ із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який базується в російському місті Курськ, заявили на прес-конференції міжнародної Спільної слідчої групи з розслідування падіння літака рейсу МН17.

Глава кримінального відділення національної поліції Нідерландів Вільберто Поллісен к своєму виступі заявив, що слідча група дійшла висновку, що саме цей ЗРК "Бук" збігається за особливими ознаками з тим, який збив малайзійський "Боїнг".

Зокрема, на тягачі, що перевозив бойову техніку, і на самому ЗРК частково вдалося розрізнити бортовий номер, а також позначку, яка вказує на центр ваги, яку наносять під час транспортування важких вантажів.

— Ми дійшли висновку, що "Бук" належав 53-й бригаді ППО ЗС РФ, яка базується в російському місті Курськ, — сказав він.

Керівник федеральної поліції Австралії Дженніфер Хурст розповіла, що літак був збитий ракетою серії 9М38.

— На оболонці був знайдений номер, який вказує на код виробника, — підприємство розташоване в Московській області, рік виробництва — 1986, також вказано серійний номер ракети, — сказала вона.

Раніше повідомлялося, що родичі загиблих у катастрофі малайзійського Boeing над Донбасом напередодні початку Чемпіонату світу з футболу в Росії написали відкритого листа, в якому заявили про те, що за загибель членів їхніх сімей несе відповідальність влада РФ.

Відзначимо, головним фігурантом справи про авіакатастрофу малайзійського «Боїнга» в небі над Донбасом є головний інспектор Центрального військового округу РФ, генерал-полковник Микола Ткачов з позивним "Дельфін".

Раніше британська розвідка заявила, що російські військові влітку 2014 року доставили на Донбас зенітно-ракетну установку, з якої був збитий малайзійський "Боїнг" рейсу МН17.

QHA