ДОНЕЦЬК (QHA) -

Сьогодні, 25 грудня, у місті Щастя Луганської області в рамках гуманітарного проекту Збройних сил України «Евакуація 200» після п'ятиденних переговорів українській стороні сепаратистами були передані тіла двох службовців ЗСУ, які загинули на Світлодарській дузі 18 грудня.

— При попередньому огляді встановлено, що хлопці отримали кульові поранення, несумісні з життям. Точний час і причину смерті встановить судово-медична експертиза. Явних ознак тортур при зовнішньому огляді я не побачив, — зазначив координатор гуманітарного проекту ЗС України «Евакуація 200» Михайло Котелевський.

Як повідомляло QHA, у неділю, 18 грудня, російсько-терористичний військовий контингент атакував позиції ЗСУ в районі Світлодарської дуги. Після тривалої вогневої підготовки з застосуванням великокаліберної артилерії та мінометів російсько-окупаційні війська намагалися вибити передові підрозділи ЗСУ із займаних позицій. Для цього противник значними силами мав намір здійснити обхідний маневр наших опорних пунктів. Однак його наміри були вчасно викрито. У результаті бою атака сепаратистів була відбита.

У першу добу боїв ЗСУ втратили шість чоловік убитими і, за різними оцінками, до 20 чоловік пораненими. Втрати проросійських сепаратистів склали близько 20 чоловік убитими і до 30 пораненими.

Згодом волонтери повідомляли, що в результаті контратаки українські війська змогли зайняти нові позиції та зараз утримують їх, незважаючи на те, що протягом усього тижня в цьому районі триває збройне протистояння.

Нагадаємо, що раніше координатор групи «Стоп-терор» Семен Кабакан повідомив у соціальних мережах, що кількох захоплених до полону українських військових «перевезли до Дебальцевого, знущалися і мучили, у результаті вбили».

ФОТО: інтернет

QHA