СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В'язень Кремля, правозахисник і фігурант «Бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір» Сервер Мустафаєв написав листа євродепутату, німецькому політику Ребеці Хармс.

Про це повідомляє Ребека Хармс на своїй сторінці у Facebook.

За словами євродепутата, послання кримського татарина її дуже зворушило.

У листі Мустафаєв просить євродепутата звернути увагу міжнародної спільноти на політичні переслідування громадян в окупованому Криму.

— З 2014 року у визнаному всім світом українському Криму тривають, незважаючи на будь-які резолюції і рішення міжнародних інстанцій, репресії та утиски за національними і релігійними ознаками. На превеликий жаль, сьогодні ми вже маємо десятки зниклих безвісти, більше 70 заарештованих, понад 10 убитих, неодноразові випадки тортур і спроб залякування з метою схиляння до співпраці. Сьогодні вже більше 115 дітей залишаються без батьківського виховання, опіки і тепла, — написав Мустафаєв.

За його словами, безкарність, світова заангажованість щодо того, що відбувається в Криму і в Україні, закладає думки про безвихідь.

— Але молоді активісти сповнені віри і впевненості, що полегшення настане, а брехня зникне. Триваюча репресивна політика Росії в Криму призводить до усвідомлення громадськістю політичної вмотивованості усіх арештів, штрафів і репресій, а також консолідації всього народу, — написав він.

QHA повідомляло, що у травні цього року в окупованому Бахчисараї силовики затримали двох кримськотатарських активістів — Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. Їх звинувачують в участі у надуманий «справі «Хізб ут-Тахрір».

Відзначимо, українські правоохоронці кваліфікують дію окупантів із затримання Мустафаєва і Смаілова як злочини за статтею КК «незаконне позбавлення волі, незаконне проникнення в житло».

QHA