КИЇВ (QHA) -

Британська компанія Skyrora, науково-дослідний центр якої розташований в Україні (м. Дніпро) має намір запустити супутник в суборбітальний космічний політ у четвертому кварталі 2018 року.

Як заявив Деніел Сміт, менеджер з бізнес-стратегії Skyrora, компанія завершує роботу над першою, тестової збіркою, а двигуни будуть випробувані у Великобританії вже у першому кварталі 2018 року.

Згідно з планами конструкторів, суборбітальний РН Skyrora 1 буде здатний видавати 30 кН тяги на рівні моря. Як окислювач використовуватиметься «зелений», безпечний для земної атмосфери, перекис водню.

Skyrora володіє підприємствами в Единбурзі і Глазго (Шотландія), а її науково-дослідний центр розташований у Дніпрі. За словами представників лондонської компанії, це дозволяє мінімізувати експлуатаційні витрати, грамотно використовувати космічні напрацювання України і залучати кваліфікованих українських працівників.

— Як британській компанії нам корисно мати доступ до українських знань, які допомагають у нашій роботі, заявив Сміт.

За його словами, компанія віддає частину проектувальної роботи в Україну, де є досвід пускових робіт і команда молодих випускників місцевих університетів.

Ці чинники, плюс наша «недержавність» дозволяють нам впевнено просуватися і займати нішу на ринку,  зазначив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні відбулися перші випробування вітчизняної крилатої ракети.

Джерело: thealphacentauri.net

QHA