КИЇВ (QHA) -

Відомі українці написали листи українським політв'язням Олегу Сенцову і Олександру Кольченку, яких незаконно утримують в Росії.

До акції вже приєдналися кримськотатарський кінорежисер Ахтем Сеїтаблаєв, актриса Римма Зюбіна, письменник Андрій Курков, співачка Саша Кольцова і театральний режисер Галина Джикаєва.

У своїх листах автори висловили свою підтримку і захоплення силою волі українських політв'язнів.

Так, Ахтем Сеїтаблаєв висловив подяку своєму колезі Сенцову.

— Я просто хочу подякувати тобі за те, що ти є. За те, що ти справжній приклад людини, яка не боїться. Я навіть не уявляю, як тобі важко. Як тобі важко там. Просто хочу, щоб ти знав — я особисто тебе пам'ятаю. І вірю в те, що ти якомога швидше повернешся до нас. І знову почнеш знімати кіно, класне кіно, як ти вмієш, — написав у своєму листі він.

Актриса Римма Зюбіна повідомила, що знає місто Лабитнангі, де тримають Сенцова з дитинства, так як кращий друг її батьків там працював.

— Лабитнангі. Це слово я знаю з дитинства. Коли я була маленькою дівчинкою, кращий друг моїх батьків поїхав зі своєю сім'єю туди працювати. Коли друзі моїх батьків приїздили у відпустку в Ужгород, мама накривала стіл, тато брав баян, звучала музика і сміх. Я теж вірю, що у моєму житті буде такий день, коли з містичного пункту «Лабитнангі» повернешся ти, — написала вона.

У своєму листі до Олександра Кольченка Сеїтаблаєв висловив надію, що усі вони зустрінуться в українському Криму.

— Я знаю, що немає таких слів, які б полегшили твій стан там. Але ти просто знай, що ми всі, і я в тому числі, пам'ятаємо про тебе. І те, що від нас залежить, ми кожен на своєму місці робимо для того, щоб ви якомога швидше повернулися. Спочатку в Україну поки, на жаль, без Криму. А потім, найближчим часом, усі разом зустрінемося в Криму. В українському Криму, — написав він.

Режисер Галина Джикаєва розповіла Кольченку про свого чорного кота.

— Я завела собі такого ж чорного кота, як у тебе. Тільки у твого є своя сторінка у Facebook, а у мого — тільки іграшки. Стежу за твоїм котом у Facebook. Читаю його пости. Разом чекаємо на тебе, — йдеться у листі Джикаєвої.

Раніше повідомлялося, що польські кінематографісти на церемонії вручення кінонагород у Польщі «Орли – 2018» вимагали звільнити українського політв'язня Олега Сенцова.

На прохання директора Польської кіноакадемії Даріуша Яблонського на церемонії підняли таблички з написом #Release Oleg Sencow (Звільніть Олега Сенцова).

Джерело: Громадське ТБ

QHA