БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

В анексованому Росією Криму черепицю «татарку» ручної роботи на даху Ханського палацу в Бахчисараї окупанти замінять стилізованою підробкою, яку виробляють на заводах в Іспанії. Про це повідомив екс-глава Республіканського комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, і делегат Курултаю кримськотатарського народу Едем Дудаков на своїй сторінці у Facebook.

— Палітра з тисячі відтінків, ручна робота — черепиця «татарка», принесена в жертву цій тьмяній одноманітності (черепиці з Іспанії). Просто тому, що її легше укласти, тому що немає фахівців з «татарки», тому що таким чином простіше розпиляти бабло, тому, що для організаторів цього вандалізму, головне — сам процес і понти, а не результат, — написав він.

Таким чином, окупанти знищують елемент культурної спадщини кримськотатарського народу.

QHA повідомляло, що окупанти знищують в Ханському палаці унікальний розпис XVIII століття. Дослідники «датують цей розпис-каліграфію орієнтовно 1747 — 1764 рр.». Очистили її київські реставратори спеціальними складами у 2002 році.

Нагадаємо, у Києві відбулася акція-перформанс проти руйнування Бахчисарайського палацу. Таміла Ташева, співзасновник громадської організації "КримSOS", заявила, що в окупованому Криму, окрім Ханського палацу, під загрозою знищення перебувають й інші пам'ятники архітектури та культові споруди, зокрема, мечеть і Караїмські кенаси у Євпаторії.

QHA