ХАРКІВ (QHA) -

Сьогодні, у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, програмний менеджер Ради Європи Октавіан Софранський розповів кореспонденту QHA про новий проект.

За спостереженнями представників Ради Європи, за останні кілька років ситуація з безпекою журналістів у всіх європейських країнах і країнах Східного партнерства значно погіршилася. Такі висновки експерти зробили на підставі статистичних даних за кількістю жертв серед журналістів і по числу кримінальних справ, порушених за напади на представників преси.

— Ми цими проблемами займаємося давно, ми розробляли і рекомендації, та інші політичні документи з приводу захисту свободи слова, в тому числі і з безпеки журналістів, — сказав Октавіан Софранський. — У нас є кілька масивних програм для розвитку свободи слова і журналістики, особливо в країнах Східної Європи, Східного партнерства. І ось зараз ми підійшли до здійснення ідеї (вона поки ще формується, ми обговорюємо її з журналістами та іншими зацікавленими особами) про всеєвропейську кампанію з безпеки журналістів.

Зміст перспективного проекту поки не зовсім ясний, але в рекомендаціях, висловлених журналістами, є пропозиції зі створення в кожній країні Європи спеціального органу, який буде превентивно займатися забезпеченням безпеки представників ЗМІ. Крім того, одним із пунктів даного проекту буде пропозиція парламентарів країн Європейського Союзу посилити покарання за вбивство або насильство у відношенні до журналістів.

Коротка довідка. Рада Європи є найстарішою в Європі міжнародною організацією. До її складу входять 47 держав, в яких проживає понад 800 млн чоловік. На відміну від Євросоюзу, Рада Європи не може видавати обов'язкові закони, однак ці дві міжнародні організації мають деякі загальні символічні атрибути, наприклад, гімн і прапор.

QHA