СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Учора, 25 липня під час 147-го судового засідання в так званому Верховному суді Криму пройшла перша частина допиту обвинуваченого в організації масових заворушень під час мітингу 26 лютого 2014 року заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Допит проводився в рамках представлення показань свідків захисту.

Про хід судового засіданні у відеозверненні розповів адвокат Микола Полозов. У першій частині засідання питання до Ахтема Чийгоза стосувалися діяльності Меджлісу, зокрема, мова йшла і про події кінця 2013 року.

— Після того, як в останньому складі Меджлісу головою був обраний Рефат Чубаров, було прийняте рішення про те, що буде п'ять заступників, і Меджліс був оновлений на 60%. Було прийняте рішення про те, що потрібно висувати в члени Меджлісу молодь. І посаду заступника голови Меджлісу з обов'язками зі зв'язків з регіонального меджлісу і органами державної влади були покладені на Заура Смирнова.

За словами адвоката, Чийгоз підкреслив, що у Меджлісі не було прийнято перекладати свої обов'язки на інших членів Меджлісу або втручатися в їхні посадові обов'язки, які були вже визначені. Тому Заур Смирнов здійснював свою діяльність відповідно до прийнятого рішення.

Полозов додав, що сам Ахтем Чийгоз на той момент очолював Бахчисарайський регіональний Меджліс, і основну діяльність він здійснював саме там.

У коментарі QHA Микола Полозов уточнив, що під час другої частини допиту обговорювалися також події 23 і 24 лютого. Зокрема, ініціатива кримських татар щодо знесення пам'ятника Леніну, а також зустріч членів Меджлісу з Володимиром Константиновим, який на момент подій 26 лютого займав посаду голови Верховної Ради АРК, а зараз є головою «парламенту» окупованого півострова.

Допит Ахтема Чийгоза продовжиться сьогоднізавтра, 26 липня.

Відзначимо, у лютому під час допиту очевидців звинувачення у справі Чийгоза один із основних свідків Енвер Арпатли також показав, що функції організації масових заходів 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради АРК були покладені на Заура Смирнова.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується в слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає в рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

ФОТО: інтернет

QHA