СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Дружина Ахтема Чийгоза Ельміра Аблялімова спробувала передати у СІЗО Сімферополя заяву про надання йому сьогодні можливості взяти участь у церемонії похорону його матері Аліє Чийгоз, повідомив адвокат Микола Полозов у Фейсбук.

— Черговий відмовився прийняти — неділя, канцелярія закрита, начальника немає, — написав він.

Ахтем Чийгоз більше двох років знаходиться у слідчому ізоляторі Сімферополя за надуманим звинуваченням у «справі 26 лютого». Його затримали в січні 2015 роки за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

Нагадаємо, окупаційна влада Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень. Його справу суд розглядає в рамках «справи 26 лютого».

Кілька місяців тому лікарі встановили у матері Ахтема Чийгоза Аліє Чийгоз важку хворобу в стадії, яка не піддається лікуванню. Кілька днів тому захист Ахтема Чийгоза заявив, що у зв'язку зі стрімкою прогресією хвороби час у даній ситуації «йде на дні», і попросив суд дозволити політв'язню попрощатися з матір'ю. Це клопотання було відхилене.

Адвокат Микола Полозов просив негайно припинити нелюдське, принижуюче людську гідність поводження щодо Ахтема Чийгоза. І широким розголосом домогтися для нього можливості попрощатися з найближчою людиною.

Міністерство закордонних справ України зажадало від окупаційної влади РФ у Криму дозволити заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, якого окупанти півострова другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, побачитися з тяжкохворою матір'ю.

Внаслідок міжнародного тиску і зусиль, зроблених правозахисними організаціями, окупаційна влада після деяких відмов і сперечань була змушена організувати Ахтему Чийгозу зустріч з вмираючою матір'ю.

Дженазе (похорон) проходять сьогодні, 2 липня, з 14:00 у селі Долинне (Топчикой) Бахчисарайського району.

ФОТО: інтернет

QHA