ЕНЕРГОДАР (QHA) -

У фігуранта справи "українських диверсантів" Євгена Панова від застосування тортур струмом стали чорними зуби, які болять і обламуються, заявила мати в'язня Кремля Віра Котелянець.

Котелянець вдалося побачити свого сина 10 липня 2018 року напередодні оголошення йому вироку.

За словами жінки, Панов ніколи ні на що не скаржиться, терпить, навіть якщо щось болить.

— Починає говорити, коли вже сил немає терпіти. Цього разу сказав, що є проблеми з яснами. Зуби, чорні після струму, болять і обламуються. Медиків там немає, і ліків ніхто не дає. А якщо почнеш сильно вимагати — посадять в «одиночну», — розповіла жінка.

Мати Панова розповіла, що до СІЗО складно передавати ліки. В останній раз передавала Жені й активоване вугілля, тому що вчасно не привезли воду, і їм довелося декілька днів пити брудну воду з-під крана.

— Ще у нього сильно болять суглоби. Але в основному він не скаржиться, більше хвилюється, як ми живемо, де беремо гроші на поїздки і передачі, — сказала вона.

Побачення в'язнів з родичами у СІЗО Сімферополя відбувається через каламутне подвійне скло із залізною арматурою між склом, спілкування забезпечують старі телефонні трубки, через які погано чути.

— Коли я приїжджаю на побачення, біля нас завжди стоїть охоронець і нічого зайвого сказати не можна. Навіть пристосувалися умовними знаками передавати те, що не можна вимовляти вголос, — пояснила Котелянець.

Також Віра Котелянець повідомила Кримській правозахисній групі (КПГ), що зазвичай судові засідання проходили у закритому режимі, але 13 липня її пустили до зали суду на оголошення вироку, і вона разом з кримськими активістами змогла висловити сину свою підтримку.

— 13 липня до зали спочатку запустили телевізійників каналу «Росія», потім зайшли ми — я і ще 7 осіб місцевих активістів. Нам вказали, де ми маємо перебувати, але ми зіпсували всю картину зйомок. Зайшовши в зал, стали вітати Женю, кричати «Слава патріотам!», «Женя, ми тебе любимо!». Я кричала: «Женя, ми витягнемо тебе звідти!».

Я привезла Жені вишиванку, і він був у ній. Тримався добре, йому було дуже приємно, що ми прийшли. На виході ми теж кричали українські гасла і слова підтримки українською мовою. Але вдома я не знайшла ніде на російських каналах нічого про це. Тільки на «Anna-News» вийшла новина про оголошення вироку «ватажку кримських диверсантів полковнику Панову», — розповіла вона.

Віра Котелянець висловила особливу подяку кримським татарам, яким не байдужа доля українського патріота.

— Я дуже вдячна місцевим жителям, особливо кримським татарам, які підтримують Женю і мене, — розповіла Віра.

Раніше в ефірі радіо Hayat брат Панова Ігор Котелянець заявив, що обвинувачення проти Євгена Панова будувалося на свідченнях секретних свідків.

За його словами, у справі проти Євгена Панова не існувало жодного доказу, співробітники ФСБ погрожували йому ще більшим терміном.

Нагадаємо, 13 липня, так званий "Верховний суд Криму" засудив фігуранта справи «українських диверсантів» Євгена Панова до 8 років колонії суворого режиму.

На «суді» 9 липня Панов виступив з останнім словом і заявив, що йому нема в чому виправдовуватися і він нічого не порушував.

Джерело: Кримська правозахисна група

QHA