КИЇВ (QHA) -

Чотирьох моряків затриманого біля узбережжя окупованого Криму судна «ЯМК-0041» відпустили з території прикордонного управління. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Він зазначив, що моряки не можуть залишити анексований Севастополь.

— Так, 4 рибалок відпустили з території прикордонного управління. Однак Севастополь вони залишити не можуть. Паспорти не віддають. Зняли квартиру.

За словами адвоката, капітан затриманого судна ще перебуває під арештом, оскільки у його справі окупанти відкрили кримінальне провадження.

— Питання політичних домовленостей тепер. Якщо домовляться, то й капітана відпустять, а ні — то й у відношенні до чотирьох рибалок можна очікувати різного роду розвитку подій.

QHA повідомляло, що українські моряки судна «ЯМК-0041» відмовилися від їжі. Адвокати затриманих подали скарги на гарячі лінії ФСБ, у підконтрольне Кремлю Головне прикордонне управління Криму, військову прокуратуру, «Севастопольський гарнізонний суд», а також заяву про злочин до «Слідчого комітету».

Раніше підконтрольний Кремлю Балаклавський районний суд в окупованому Криму 8 червня продовжив запобіжний захід капітану затриманого судна «ЯМК-0041» Віктору Новицькому. Обвинувачення попросило для українця продовження запобіжного заходу до 8 липня 2018 року, оскільки нібито потрібно провести додаткові слідчі заходи. «Суд» задовольнив прохання обвинувачення.

Нагадаємо, російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки організували промисел у винятковій економічній зоні РФ.

Джерело: УНН

QHA