КИЇВ (QHA) -

У трьох містах Росії, де відбудуться матчі Чемпіонату світу з футболу, утримують українських в'язнів Кремля, заявила правозахисниця, координатор медійної ініціативи за права людини Марія Томак.

За її словами, на цьому тлі цинічним виглядають футбольні святкування.

Особливо це стосується Ростова-на-Дону, де триває судовий процес над шістьма кримськими татарами.

— У трьох містах, де будуть проводитися матчі Чемпіонату світу – 2018, утримують українських політв'язнів. Це Москва, Краснодар і Ростов-на-Дону. Більше того, якщо говорити про Ростов-на-Дону, там триває судовий процес над 6-ма кримськими татарами, зокрема, Еміром-Усеїном Куку, який визнаний Amnesty International в'язнем совісті. І там будуть усі ці святкування футбольні, що, мені здається, особливо цинічно, — заявила правозахисниця.

Нагадаємо, український політв'язень Кремля Микола Карпюк у день свого народження — 21 травня, закликав уболівальників не їхати на Чемпіонат світу з футболу в Росію.

— Окрема порада українським футбольним уболівальникам — не їхати на ЧС в Росію, — написав він своєму адвокату.

Раніше МЗС України опублікувало повідомлення у Twitter від імені Павла Клімкіна, в якому він закликав українців не їхати в Росію на Чемпіонат світу з футболу – 2018.

У відповідь МЗС РФ образило Павла Клімкіна, який закликав українців не відвідувати Чемпіонат світу з футболу. Зовнішньополітичне відомство РФ опублікувало звернення до громадян України українською мовою, де назвало Клімкіна дурнем.

Джерело: UA TV

QHA