КИЇВ (QHA) -

У Києві на Михайлівській площі 18 травня відбудуться заходи в пам'ять про жертв Депортації кримськотатарського народу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

— 18 травня з 16:00 ми проводимо пам'ятні заходи на Михайлівській площі у Києві, в тому числі — мітинг скорботи і реквієм, за участю посадових осіб. Подробиці ми оголосимо пізніше, тому що багато сторін братимуть у цьому участь. Це буде державний захід, присвячений жертвам геноциду кримськотатарського народу, — зазначив Чубаров.

Він підкреслив, що на материковій Україні жалобні заходи проведуть в Херсонській області, Генічеському районі, Новоолексіївці, у Львові, Одесі, а у Дніпрі — за участю української та єврейської громад в музеї Голокосту.

Раніше Чубаров також закликав кримських татар в анексованому Криму приєднатися до всеукраїнської хвилини мовчання 18 травня.

За його словами, в турецьких Анкарі та Стамбулі 13 і 20 травня відповідно також проведуть мітинги скорботи, присвячені пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Відзначимо, День пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу з Криму вшановують 18 травня кожного року. Усього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

Нагадаємо, раніше Чубаров закликав кримських татар 18 травня не брати участі в церемоніях окупантів в Криму.

QHA