ЧОНГАР (QHA) -

Біля адміністративного кордону з окупованим Кримом на акції кримських татар, присвяченій першій річниці Громадянської блокади півострова, виступив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. У своїй промові він зробив акцент на швидкому поверненні тимчасово окупованого Криму до складу України.

— Ми не бажаємо зла тим, хто зараз живе у Криму. Але ті, хто співпрацював з окупантам і допомагав їм у вторгненні, має зараз думати про те, як покинути Крим і виїхати до Росії. Нехай там вони з сьогоднішнього дня облаштовують свої домівка, сказав Чубаров.

За його словами, від 4000 до 5000 колаборантів співпрацювали з військовими під час анексії Криму 2014 року.

Також він подякував усім учасникам Громадянської блокади, які у вересні минулого року блокували дорогу для вантажного транспорту до Криму.

— Вони протрималися вересень, жовтень, листопад, грудень і січень. П'ять місяців треба було для того, щоб Україна нарешті приєдналася до санкцій, про які говорив увесь світ, підсумував голова Меджлісу.

Нагадаємо, кілька сотень активістів, учасників Громадянської блокади Криму, принесли сьогодні прапор України та національний прапор кримських татар до російського КПП.

На чолі колони йшли лідер Громадянської блокади Криму Ленур Іслямов та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

QHA