АНКАРА (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, виступаючи на учорашньому мітингу до 73-ї річниці депортації 18 травня 1944 року, призвав світ запобігти повторенню подій Депортації.

— На жаль, ми знову згадуємо трагедію нашого народу — 18 травня — далеко від Криму. Але момент читання пам'яті зібрав нас разом у столиці Туреччини — Анкарі. Окупанти в Криму заборонили проведення мітингу до річниці Депортації 1944 року. Вже протягом трьох років наш народ збирається тут, на цій величезній площі у турецькій столиці — Анкарі. І з кожним роком збирається все більше людей, щоб вшанувати пам'ять жертв тих страшних подій. Ми вдячні Туреччині і турецькому народу за їх підтримку.

Підкресливши, що жертви депортації 18 травня 1944 року ніколи не будуть забуті, Рефат Чубаров нагадав, що з минулого тижня свою роботу розпочала конституційна комісія щодо внесення поправок до Конституції України відносно створення Кримськотатарської Автономної Республіки.

— Як ви знаєте, у минулому році український Парламент визнав депортацію 18 травня актом геноциду кримськотатарського народу. А зараз Парламент України займається питанням статусу кримськотатарського народу як корінного народу Криму. Минулого тижня також розпочала роботу конституційна комісія з підготовки змін до Конституції України про створення Кримськотатарською Автономної Республіки.

Продовживши свій виступ, голова Меджлісу нагадав, що з дня російської окупації Криму, з кожним днем ​​тиск на кримських татар зростає, тривають арешти, обшуки, викрадення і вбивства представників кримськотатарського народу, заборонені засоби масової інформації.

— Протягом історії ми побачили і пережили багато. Росія ніколи не дотримувалася свого слова.  Не стримала і цього разу, окупувавши українську територію — Крим. Росія здійснила варварські та незаконні дії. Наш народ протягом історії, до сьогоднішнього дня побачив достатньо російських звірств. І Депортація 18 травня 1944 року — одна з найбільших. Саме тому наш народ і Меджліс виступили проти російської окупації Криму. Ми не прийняли її і не приймемо.

В останній частині свого виступу Рефат Чубаров звернувся із закликом до світу, ООН, ЄС, ОБСЄ та інших міжнародних інстанцій покінчити з російськими нападками на Крим і Україну і продовжити накладати санкції на країну-окупанта.

— Необхідно покінчити з загрозою миру з боку Росії, яка не дотримується рішення Міжнародного суду ООН і угод інших міжнародних угод. Ви повинні запобігти повторенню подій 18 травня 1944 року.

Як повідомляло QHA, з ініціативи Платформи кримськотатарських організацій у Туреччині учора в Анкарі на площі Анадолу почався траурний мітинг, присвячений 73-й річниці Депортації кримських татар 18 травня 1944 року.

QHA