КИЇВ (QHA) -

 

Обрання президентом Інтерполу представника Росії призведе до руйнування цілей і базових принципів організації.

Про це йдеться у заяві Меджлісу кримськотатарського народу, опублікованому головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим.

У заяві йдеться, що у разі обрання президентом організації генерал-майора МВС Росії Олександра Прокопчука може скластися ситуація, коли тоталітарні й авторитарні держави, отримавши контроль над механізмами і базами даних Інтерполу, перетворять організацію на інструмент масового придушення прав і свобод людини.

У Меджлісі відзначають, що представник Росії не може зайняти пост президента Інтерполу в умовах, коли Росія анексувала Крим, здійснює агресію проти України, здійснює політику етноциду по відношенню до кримськотатарського народу, звинувачується у знищенні літака рейсу МН-17 і смерті 298 пасажирів, у використанні хімічної зброї на території Великобританії.

— Меджліс кримськотатарського народу закликає країни-члени зупинити захоплення Російською Федерацією Інтерполу і не допустити обрання на вісімдесят сьомій Генеральній Асамблеї Президентом Міжнародної організації кримінальної поліції представника Російської Федерації.

 

Відзначимо, вибори голови Інтерполу відбудуться на 87-й сесії Генасамблеї завтра, 21 листопада.

 

Вчора, 19 листопада, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час 87-ї сесії Генеральної Асамблеї Інтерполу заявив: якщо головою Інтерполу оберуть представника Росії, Україна розгляне можливість припинення членства в організації.

У свою чергу, активісти та політики, які протестують проти призначення Прокопчука, оголосили онлайн-акцію #InterpolNotForPutin.

Директор Будинку вільної Росії Григорій Фролов в ефірі QHA – radio "Hayat" висловив думку, що така акція може призвести до повної дискредитації Інтерполу як міжнародного інтерполіцейского органу.

— Це призведе до зниження ефективності, до зниження поваги до Інтерполу і до того, що фактично його червоні картки перестануть діяти так ефективно, як вони могли б, якби це була нормальна прозора організація, — сказав Фролов.

 

Попереднього голову Інтерполу Мен Хунвея затримали 25 вересня у Китаї на виході з літака. Тепер він перебуває під слідством у Китаї через можливі корупційні злочини.

56-річний генерал-майора МВС Росії Олександр Прокопчук, який претендує на посаду голови організації, з 2011 року був начальником Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії.

З листопада 2016 року він обіймає посаду віце-президента Інтерполу.

QHA