КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що Європейський суд з прав людини винесе позитивне рішення за скаргою, пов'язаною із забороною російською владою діяльності Меджлісу і включенням його до списку екстремістських організацій, яка була подана до ЄСПЛ вчора, 31 березня. Про це він розповів у коментарі журналістам.

Чубаров зазначив, що над позовом працювали три організації — Українська Гельсінська спілка, Міжнародна організація «Меморіал» та Європейський центр з прав людини у Лондоні.

Підготовлено дуже серйозне досьє. Ми абсолютно впевнені в тому, що рішення буде позитивним. Інша справа  як РФ реагуватиме на це рішення,  передає слова Чубарова кореспондент QHA.

Глава Меджлісу нагадав, що раніше Конституційний суд РФ ухвалив рішення, згідно з яким вердикти ЄСПЛ будуть виконуватися Росією рівно настільки, наскільки вони не суперечать її законодавству.

 Тому, яким би не було рішення, Росія його виконувати заздалегідь не має наміру. Але це ще раз свідчить про те, що міжнародні організації повинні знайти механізми примусу Росії до повернення в рамки міжнародного права,  наголосив він.

На думку Чубарова, міжнародна спільнота має ввести жорсткіші санкції проти РФ, зокрема заборонити всім країнам купувати російські нафту і газ.

— Росія повинна опинитися в такій ситуації, коли невиконання міжнародного права для неї буде рівносильне розпаду, вважає він.

Нагадаємо, 29 вересня 2016 року Верховний суд Російської Федерації відмовив у задоволенні апеляції Меджлісу кримськотатарського народу на рішення так званого Верховного Суду Республіки Крим від 26 квітня 2016 року про визнання Меджлісу кримськотатарського народу «екстремістською організацією» і заборону його діяльності на території Російської Федерації, а також в окупованому Криму.

Україна і світова спільнота не визнали і жорстко засудили каральне рішення російського суду.

QHA