КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу Рефат Чубаров вважає, що вчинок народного депутата України Андрія Артеменка однозначно повинен бути кваліфікований як державна зрада, навмисне укладена громадянином України на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

— Генеральна прокуратура повинна в короткі терміни увійти до Верховної Ради України з поданням про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Андрія Артеменка, — пише Чубаров у Фейсбук.

Він висловлює впевненість, що абсолютна більшість голосів народних депутатів України за позбавлення Андрія Артеменка депутатського імунітету виявиться переконливим свідченням істинної позиції Верховної Ради як єдиного законодавчого органу України в питаннях територіальної цілісності та суверенітету держави.

Нагадаємо, увечері 20 січня Андрій Артеменко був виключений із фракції Радикальної партії, головою якої є Олег Ляшко.

Раніше QHA повідомляло, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав свій план нормалізації відносин між Україною та Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану, крім іншого, значилася ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду РФ на 50-100 років.

Посол України у США Валерій Чалий назвав план нардепа «грубим порушенням Конституції України». Він зазначив, що народний депутат не уповноважений представляти іноземним урядам від імені держави «якісь альтернативні мирні плани».

Глава Радикальної партії України Олег Ляшко заявив, що члени фракції рішуче не згодні з пропозиціями свого однопартійця про «здачу Криму в оренду Росії».

Нагадаємо, тимчасова окупація Криму та Севастополя Росією почалася 20 лютого 2014 року. Країни Європи і США не визнали анексію Криму і ввели проти РФ безліч економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

ФОТО: інтернет

QHA