КИЇВ (QHA) -

В'язню Кремля Олегу Сенцову продовжують колоти ін'єкції, він вживає підтримуючу суміш. Про це йдеться у відповіді Уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової, яку отримала український омбудсмен Людмила Денісова.

За словами Москалькової, стан здоров'я Сенцова (який тримає голодування 117 день — прим. ред.) не погіршився. Москалькова зазначила, що Сенцов відмовився від госпіталізації до міської лікарні.

— Нарешті отримала відповідь від Уповноваженого РФ на одне з моїх численних звернень про стан здоров'я Олега Сенцова. Тетяна Москалькова повідомляє, що стан здоров'я в Олега не погіршився. Йому продовжують колоти ін'єкції, а також дають підтримуючу суміш. Олег знову відмовився від госпіталізації до міської лікарні. Він, нібито, посилається на відсутність хвороби і задовільні умови тримання і лікування в медичній частині колонії. Але ми всі добре знаємо справжню причину його відмови. Оскільки у міській лікарні до нього ставляться жахливо. Йому не надають належної медичної допомоги і тиснуть психологічно.

Щодо питання обміну, Москалькова повідомила, що у неї немає таких повноважень.

— Шкода, що знову не отримала детальної інформації про стан здоров'я Олега Сенцова та інших політв'язнів з відповідними підтверджуючими документами, — резюмувала Денісова.

Нагадаємо, у столиці Естонії Таллінні провели пікет з вимогою звільнити Олега Сенцова та інших українських політв'язнів у РФ. Пікетувальники тримали плакат "Путін — диявол".

А в Москві неподалік Київського вокзалу на Площі Європи розгорнули банер на підтримку Сенцова.

Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому окрузі РФ Анатолій Сак, який побував у в'язниці, де тримають в'язня Кремля, повідомив, що Сенцов не планує припиняти голодування і має намір йти до кінця.

QHA