КИЇВ (QHA) -

 

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до Міжнародного Комітету Червоного Хреста з проханням терміново посприяти візиту лікарів до українського політв'язня Володимира Балуха.

Про це повідомляється на сторінці у Facebook Людмили Денісової.

За її словами, стан Володимира Балуха надзвичайно важкий. Під час фізичного насильства з боку адміністрації пенітенціарної установи український політв'язень дістав численні побої в області печінки, спини і голови.

— Звернулася до віце-президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньєра терміново сприяти візиту лікарів до Володимира. Йому зараз життєво необхідна кваліфікована медична допомога. Сподіваюся, що найближчим часом Міжнародний Комітет Червоного Хреста направить йому незалежних медичних працівників.

Денісова зазначила, що, незважаючи на її звернення до Уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової, Балуху до цих пір не надали медичну допомогу.

— Москалькова не відреагувала і на мою пропозицію щодо відвідування Кирила Вишинського одночасно з моїм візитом до Володимира Балух.

 

Нагадаємо, Володимира Балуха засудили до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тисяч рублів (близько 4 тис гривень) за сукупністю двох кримінальних справ — нібито за побиття начальника ІТТ в Криму і за незаконне придбання, збут і зберігання зброї.

Раніше повідомлялося, що підконтрольний Кремлю «Верховний суд» окупованого Криму переніс розгляд апеляційної скарги захисту Володимира Балуха на невизначений термін. Володимир Балух відмовився брати участь в «засіданні» за допомогою відеоконференції.

Дружина Балуха Наталя попросила матеріально допомогти її сім'ї, оскільки її не хочуть ніде брати на роботу через те, що її чоловік — політв'язень.

QHA