КИЇВ (QHA) -

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до російського уповноваженого з прав людини Тетяни Москалькової з проханням посприяти проведенню зустрічі в'язнів Кремля зі своїми рідними у Сімферопольському СІЗО.

Про це Денісова повідомила у своєму Facebook.

Йдеться про Сервера Зекірьяєва, Сейрана Салієва і Тимура Ібрагімова, з сім'ями яких Денісова провела зустріч.

— Сервер Зекірьяєв, Сейран Салієв і Тимур Ібрагімов. Хлопців сидять у Сімферопольскому СІЗО. За рік батьки так і не побачилися з синами, а дружини — зі своїми чоловіками. Тому я попросила уповноваженого в РФ допомогти з цими зустрічами. Окрім цього, з'явилася інформація, що бранців, ув'язнених в Ростовському СІЗО, можуть етапувати до Криму. Тоді існують такі ж ризики роз'єднання рідних. Ми не можемо цього допустити. Саме тому я попросила омбудсмена в РФ перевірити цю інформацію і якомога швидше підтвердити або спростувати її.

Тетяна Москалькова пообіцяла передати Денісовій медичні довідки про стан здоров'я політв'язнів Олега Сенцова і Володимира Балуха. Документи мають підписати незалежні експерти у сфері охорони здоров'я після повного огляду хлопців, які голодують 121 і 177 днів відповідно.

— Спробуємо з уповноваженим в РФ синхронно поїхати до Володимира Балуха і Кирила Вишинського, стан здоров'я яких нещодавно різко погіршився.

Раніше Людмила Денісова повідомила, що українському політв'язню Станіславу Клиху не передають листи від матері.

За словами омбудсмена, вона вимагає роз'яснень у російської колеги Тетяни Москалькової, чому порушують права Станіслава Клиха.

QHA