КИЇВ (QHA) -

Український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що Київ зробив усе можливе, щоб її російська колега могла максимально комфортно пересуватися Україною і відвідувати росіян, яких Україна готова обміняти на в'язнів Кремля.

Про це Денісова повідомила на своїй сторінці у Facebook. За її словами, у першу чергу це стосується головного редактора "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.

Вона зазначила, що ще вчора, 18 червня, було досягнуто домовленостей з усіма органами, які впливають на те, щоб переправити Вишинського до київського СІЗО.

— Такі згоди, отримані від СБУ, під слідством якого знаходиться Вишинський, від слідчого, який веде його справу, і про супровід його у місто Київ були отримані з МВС. Я, у свою чергу, в цей час їжу в Лабитнангі, зустрічаюся з Уповноваженим з прав людини Ямало-Ненецького автономного округу. Він супроводжує нас у колонію, де синхронно — ми об 11:00, Тетяна Москалькова о 9:00 ранку (вона за київським часом, ми за місцевим часом) входимо одночасно в колонії. Ми відвідуємо Олега Сенцова, вона Кирила Вишинського, — написала вона.

Більше того, за словами Денісової, Київ дає їй можливість відвідати Максима Одинцова і Олександра Баранова. А вже після її повернення до Москви обидва омбудсмена планували спільні відвідини Романа Сущенка.

— Потім вже подальші кроки з відвідування мною Челябінська, де перебувають Станіслав Клих і Олександр Кольченко. Потім відвідати Миколу Карпюка у Володимирі, пізніше здійснити візит у Ростов і Крим, — написала вона, додавши, що такі домовленості були на вчора, 18 червня.

Але нічого з перерахованого вище не сталося.

— Я знову змушена констатувати, що Тетяна Москалькова нічого не вирішує, а тільки артикулює те, що їй доручили донести. Мене знову запросили на перемовини. Я їду, але ..., — написала вона.

Вчора QHA повідомляло, що росіяни не допустили українського омбудсмена Людмилу Денісову до Романа Сущенка у СІЗО «Лефортово».

QHA