КИЇВ (QHA) -

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин звернеться з відкритим листом до Прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою пояснити — чому органи виконавчої влади ігнорують рішення суду про скасування перевірок вимушено переміщених осіб.

Відповідне рішення було ухвалене під час дискусії, яка відбулася у Комітеті.

Під час дискусії обговорювалося виконання Кабміном рішення Київського апеляційного адміністративного суду щодо скасування нормативних актів стосовно перевірок вимушено переміщених осіб задля отримання пенсій і соціальних виплат. Йдеться про постанови КМУ від 8 червня 2016 року № 365, п. п. 7, 8, 9, 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 та абз. 10 п. 1 Постанови КМУ "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" № 637 від 5 листопада 2014 року.

Апеляційний суд ухвалив рішення про скасування цих нормативних документів, однак, як повідомили представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, зазначені постанови й досі діють, і до них не були внесені зміни. Окрім того, було повідомлено, що КМУ планує подати касаційну скаргу на рішення суду.

У зв’язку із цим учасники дискусії на Комітеті з прав людини вирішили надіслати відкритого листа на ім’я прем’єр-міністра.

— Це (нескасування постанов про перевірки) кричуще порушення Конституції, законів України, рекомендацій Ради Європи, рекомендацій комітетських слухань з цього приводу. А тепер і невиконання рішення суду. Це неприпустимо, — наголосив Голова Комітету Григорій Немиря.

Нагадаємо, що 4 липня Київський апеляційний адмінсуд підтримав позицію Окружного адмінсуду, який скасував нормативні акти КМУ стосовно перевірок переселенців задля отримання пенсій і соціальних виплат. Рішення апеляційного суду набрало законної сили. Позов проти рішень Кабміну ініціював голова Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян, екс-голова Української Гельсінської спілки з прав людини Микола Козирев.

Директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Максим Щербатюк раніше наголосив, що рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 4 липня про скасування перевірок ВПО чинне, починаючи з 5 липня. І його дію не зупиняє навіть оскарження у касаційному порядку.

QHA