КИЇВ (QHA) -

До парламенту подано другий пакет законів — "Чужих дітей не буває", яким передбачено, що боржники з аліментів не зможуть займати керівні посади на державній службі. Про це під час засідання уряду повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

— Від початку року на користь дітей з боржників стягнуто 15 млрд грн. 15 травня парламент у першому читанні ухвалив законопроекти, які забезпечують малюків додатковим захистом. Вони ще більше посилюють відповідальність злісних неплатників. Після ухвалення законопроектів у другому читанні аліментники практично не зможуть балотуватися на посади до місцевих рад і в парламент, — підкреслив Петренко.

Завдяки законодавчим нововведенням, виконавцями Міністерства юстиції 120 тисяч українців були обмежені у праві виїзду за кордон, складено 16 709 протоколів про притягнення боржників до відповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт. Більш 10 000 боржників оголошено в розшук. Окрім того, відкрито публічний реєстр неплатників аліментів, куди внесено майже 200 000 боржників.

Раніше QHA повідомляло, що публічний реєстр неплатників аліментів почне працювати з 6 лютого.

QHA