МОСКВА (QHA) -

У Держдумі Російської Федерації підготували заяву, в якій назвали новий закон України про освіту «актом насильницької українізації». Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на проект постанови в електронній базі нижньої палати парламенту.

— У Державній Думі Федеральних Зборів РФ добре розуміють, що так звана реформа освіти в Україні спрямована своїм вістрям насамперед на знищення залишків навчання російською мовою і переслідує кінцевою метою повну асиміляцію російського населення України, таку думку висловили у російському законодавчому органі.

Також джерело зазначає, що тепер депутати Держдуми планують направити свою заяву до Міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці у Європі, Державні збори Угорщини, Парламент Молдови, Народні збори Польщі, Парламент Румунії, а також до Верховної Ради України.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон зокрема визначає, що мовою освітнього процесу у навчальних закладах є державна мова.

Нагадаємо, міністри закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії хотіли надіслати листа ОБСЄ із закликом про те, що новий закон України про освіту не повинен зачіпати права нацменшин.

Сьогодні, 19 вересня, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон «Про освіту».

Джерело: РИА Новости

QHA