КИЇВ (QHA) -

На Україну очікує наплив нелегальних мігрантів з Африки і Близького Сходу, заявив глава Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

За його словами, Києву слід посилювати міграційне законодавство і криміналізувати відповідальність за незаконне перетинання державного кордону.

Цигикал зазначив, що ЄС посилює протидію незаконній міграції, і потоки переорієнтуються на інші напрямки, у тому числі — України.

— Найближчим часом Україна може зіткнутися з різким збільшенням кількості нелегальних мігрантів. Сьогодні ми вже спостерігаємо цей процес на каналах легального в'їзду. Потенційні незаконні мігранти, спираючись на підтримку діаспори, офіційно видані документи та інші умовно законні шляхи, намагаються потрапити в Україну, щоб потім тут залишитися на нелегальному становищі, або далі незаконно переходити кордон у ЄС, — сказав глава Держприкордонслужби.

Цигикал назвав питання захисту кордонів комплексним і зазначив, що воно стосується всіх учасників сектора національної безпеки і оборони.

Як писало QHA, у 2017 році кількість нелегальних мігрантів в Україні, бажаючих потрапити до країн ЄС, зросла на 26%. У 2017 році прикордонники затримали близько двох тисяч незаконних мігрантів, ще приблизно трьом тисячам потенційних незаконних переселенців не дали в'їхати на територію України.

Джерело: Укрінформ

QHA