КИЇВ (QHA) -

У Києві розпочало свою роботу дев'яте засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, передає кореспондент QHA.

На засіданні присутні голова конгресу Рефат Чубаров, члени виконавчого комітету, члени ревізійної комісії та представники кримськотатарських діаспор з Туреччини, Румунії, Литви, Киргизстану та Канади, зокрема Генеральний секретар ВККТ Намик Кемаль Баяр, глава Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін, голова ревізійної комісії Курултаю Алі Озенбаш, глава Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в Стамбулі Джелял Ічтен, члени Координаційної ради Самір Менан (Румунія), Адас Якубаускас (Литва), Рустем Ірсай (Канада), Васфіє Аліарова (Казахстан), член Координаційної ради ВККТ від Криму Зевджет Курутумеров, члени Меджлісу Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, Абмеджіт Сулейманов, Гульнара Бекірова, Ескендер Барієв, віце-президент ВККТ Ленур Іслямов, голова Демократичного союзу мусульман тюрко-татар Румунії Джеліл Есерджеп, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі, а також представники молодіжного крила ВККТ і кримськотатарські активісти.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і Муфтій мусульман Криму Айдер-хаджі Рустемов планують приєднатися до засідання дещо пізніше.

Для викраденого понад рік тому члена виконавчого комітету ВККТ Ервіна Ібрагімова як і раніше виділено місце за столом. Засідання відвідав його батько — Умер Ібрагімов.

Сьогодні на засіданні планується обговорення таких питань:

- просування всесвітньої кампанії зі збору одного мільйона підписів на захист зниклих, викрадених і вбитих кримських татар в Криму;

- організація заходів на честь 100-річчя першого національного Курултаю кримськотатарського народу і Всесвітнього дня захисту прав людини, які пройдуть восени цього року;

- застосування урядом України положень Будапештського меморандуму, підписаного в 1994 році.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар — структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині, в Криму, а також у діаспорі в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи і Середньої Азії).

Три перших засідання виконавчого комітету пройшли в Румунії та Україні (в Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте — у Вільнюсі (Литва), п'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехір, з шостого по дев'яте — в Києві.

QHA