КИЇВ (QHA) -

Введення європейськими чиновниками обов'язкової процедури оформлення спеціального дозволу для в'їзду туристів по безвізу до Європейського союзу суперечить угоді про безвізовий режим між ЄС і Україною, заявив український дипломат Богдан Яременко.

За його словами, такі заходи Європейського союзу можна розцінювати по-різному, але вони точно не полегшать подорожі туристам.

— Це можна розглядати як перешкоду, а можна як невелику формальність. Це такий квазі-візовий режим, це абсолютно зрозуміло. Це якось не вписується в концепцію безвізу. ЄС реагує фактично на зовнішні загрози і так, ми потрапляємо у розряд тих, хто на собі відчує це, — сказав він.

Відзначимо, що на офіційному сайті ЄС з'явилася інформація про те, що туристів хочуть зобов'язати оформляти спеціальний дозвіл для в'їзду по безвізу до Європейського союзу. Платити за подачу відповідної анкети доведеться 7 євро.

Нагадаємо, що з червня 2017 року 487 тис громадян України відвідали країни ЄС.

Раніше директор департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев заявив, що Україна досягла угоди про безвізовий режим з двома країнами Південної Америки — Уругваєм і Перу.

QHA