СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Незаконно затриманому в окупованому Криму українцю Євгену Панову 16 квітня окупанти оголосили обвинувальний висновок. Про це повідомила правозахисна організація Crimean Human Rights Group у Facebook.

Панова звинувачують у нібито підготовку диверсій в Криму, а також у контрабанді боєприпасів.

— Обвинувачення висунуто одразу за декількома статтями КК РФ: ч. 1 ст. 30 і п. «А» ч. 2 ст. 281, ч. 3 ст. 30 і ч. 3 ст. 226.1, ч. 3 ст. 222 КК РФ. Панова звинувачують у тому, що він, за версією слідства, планував диверсію на цивільних і військових об'єктах в Криму. У списку місць, де нібито збиралися провести диверсії — водопостачальне підприємство МУП «Переможне», російська військова частина № 46453, феодосійське управління «Чорноморнафтогазу», пороми порту «Крим» (м. Керч), підрозділи Міноборони РФ в Криму. Також в обвинувальному висновку зазначено, що «диверсанти» збиралися підірвати самохідні зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С1», — йдеться у повідомленні.

У висновку сказано, що Панов нібито був активним учасником організованої злочинної групи і «має досвід ведення розвідувальної діяльності, управління безпілотними літаючими апаратами, вогневої підготовки, управління транспортними засобами і орієнтування на місцевості».

Окупанти звинуватили Панова у «проведенні розвідки місцевості та прокладання маршруту слідування» так званої організованої групи.

QHA повідомляло, що окупанти намагалися взяти у адвокатів Євгена Панова підписку про нерозголошення державної таємниці. За словами адвоката, секретними матеріалами силовики вважають свідчення людей, на яких «українські диверсанти» нібито готували замах.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичних актів в Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинувачує у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається у підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована ГУР Міноборони України. Пізніше Панов розповів, що його катували.

QHA