СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В анексованому Криму членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також деяких делегатів Курултаю у терміновому порядку викликають на допит до центру з протидії екстремізму в Сімферополі. Про це повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял на своїй сторінці в Facebook.

 

— Силовиків цікавлять обставини прийняття нещодавніх рішень Меджлісу про призупинення повноважень членів Меджлісу Аблаєва Еміралі, Якубова Руслана і Айдера Аджімамбетова, а також звільнення останнього з посади заступника голови Меджлісу, — написав Джелял.

Він також нагадав, що після прийняття незаконного рішення про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу було опубліковано рішення Меджлісу, а відповідно до нього видано розпорядження голови Меджлісу кримськотатарського народу «Про введення надзвичайного режиму діяльності органів національного самоврядування кримськотатарського народу в умовах тимчасової російської окупації Криму». Згідно з цим розпорядженням, офіційні рішення та заяви приймаються Особливою нарадою Меджлісу.

Раніше повідомлялося, що за рішенням Меджлісу кримськотатарського народу від 22 вересня членство заступника голови Меджлісу Айдера Аджімамбетова, муфтія Криму Еміралі Аблаєва та нового російського держслужбовця Руслана Якубова призупинено. Причина — участь у політичних заходах (вибори, зустрічі, збори, агітація тощо), організованих окупаційною владою в Криму, а також виступи, заяви і коментарі в ЗМІ, несумісні зі статусом делегата Курултаю кримськотатарського народу.

QHA