БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Швидше за все, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого російська влада на півострові судить за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України, окупанти не відпустять на похорон матері. У зв'язку з цим кримськотатарський активіст Нариман Джелялов закликав кожного виконати обов'язок мусульманина — прийти на похорон Аліє Чийгоз, тим самим допомогти "сину проводити мати в кращий світ".

— Я закликаю всіх прийти на дженазе. Тому що борг сина — проводити мати в кращий світ. Ахтем аг'а, швидше за все, не зможе прийти. Вони побояться привезти його на похорони матері. Тому ми виконаємо цей борг. Обов'язок кожного мусульманина. Я буду Ахтемом Чийгозом! І ви будете! — написав Джелялов.

Дженазе (похорон) відбудеться сьогодні, 2 липня 2017 року, у селі Долинне (Топчикой) Бахчисарайського району, о 14:00.

Ахтем Чийгоз більше двох років знаходиться у слідчому ізоляторі Сімферополя за надуманим звинуваченням у справі "26 лютого". Його затримали у січні 2015 роки за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

Нагадаємо, окупаційна влада Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень. Його справу суд розглядає в рамках "справи 26 лютого".

Кілька місяців тому лікарі встановили у матері Ахтема Чийгоза Аліє Чийгоз важку хворобу в стадії, яка не піддається лікуванню. Кілька днів тому захист Ахтема Чийгоза заявив, що у зв'язку зі стрімкою прогресією хвороби час у даній ситуації «йде на дні», і попросив суд дозволити політв'язню попрощатися з матір'ю. Це клопотання було відхилене.

Адвокат Микола Полозов просив негайно припинити нелюдське, принижуюче людську гідність поводження щодо Ахтема Чийгоза. І широким розголосом домогтися для нього можливості попрощатися з найближчою людиною.

Міністерство закордонних справ України зажадало від окупаційної влади РФ у Криму дозволити заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, якого окупанти півострова другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, побачитися з тяжко хворою матір'ю.

Внаслідок міжнародного тиску і зусиль, зроблених правозахисними організаціями, окупаційна влада після деяких відмов і сперечань була змушена організувати Ахтему Чийгозу зустріч із помираючою матір'ю.

ФОТО: інтернет

QHA