КИЇВ (QHA) -

Лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, президент «Національного фонду демократії» Карл Гершман, президент «Фонду Карнегі за міжнародний мир» Вільям Бернс і директор Центру з питань демократії, розвитку і верховенства права у Стенфорді Френсіс Фукуяма підписали заяву на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова. Про це повідомляється на сайті організації КримSOS.

— Ми висловлюємо нашу підтримку Олегу Сенцову, українському кінорежисеру, заарештованому в Криму після російської окупації, який з 14 травня оголосив голодування з вимогою звільнення понад 70 українських політв'язнів, утримуваних Росією. Сенцов, який відбуває 20-річний термін у віддаленій в'язниці на Крайній Півночі Росії, знаходиться у критичній ситуації, — йдеться у заяві.

Вони закликали Сенцова припинити голодування, щоб у нього була можливість боротися за звільнення Криму і «збереження територіальної цілісності України».

QHA повідомляло, що активісти випустили нові відеоролики на підтримку Олега Сенцова. Цільова аудиторія роликів — всесвітнє футбольне співтовариство і всі небайдужі люди.

Раніше Олег Сенцов дав згоду на підтримуючу терапію. У прес-службі ФСВП відзначили, що за час голодування у політв'язня не спостерігалося погіршення стану здоров'я.

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе підтвердив, що політв'язень дійсно отримує підтримуючу терапію в російській колонії. Дінзе підкреслив, що дізнається подробиці про цю терапію 4 червня, коли зустрінеться з Сенцовим.

Російський журналіст Семен Новопрудський повідомив, що чи не єдиним шансом для Олега Сенцова повернутися з російських катівень живим залишається Чемпіонат світу з футболу – 2018 в Росії.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ, розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити українських політв'язнів.

QHA