КИЇВ (QHA) -

Патріот України і політв'язень Олег Сенцов, будучи етнічним росіянам, своїми життєвими принципами спростовує російську пропаганду.

Про це заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у Кримському домі на презентації книги «Олег Сенцов»

— Ця людина (Олег Сенцов)  патріот Криму і України, хоч і етнічний росіянин, але все одно спростовує російську пропаганду, яка говорить, що всі росіяни виступали за анексію Криму.

Джемілєв зазначив, що Україна та її партнери зроблять все можливе, щоб швидше звільнити Сенцова.

За свої принципи він отримав 20 років позбавлення волі. Ті звинувачення, які висували проти нього, далекі від того, що є тероризмом. РФ хотіла показово його покарати. Йому зараз 40 років, і передбачається, що він вийде, коли йому буде 60. Але він вийде набагато раніше, і переживе путінський режим, і ми зробимо все можливе, щоб його звільнити. Ми будемо боротися за всіх, хто зараз в лапах Путіна. Не випадково, коли вчора Чийгоз і Умеров зустрічалися з Ердоганом, вони подякували йому за їхнє звільнення, і поставили питання про звільнення Сенцова.

Нагадаємо, що у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в нібито створенні у Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA