КИЇВ (QHA) -

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв відкриє серію українських семінарів, які відбудуться у Стенфордському університеті (США) 30 травня цього року, повідомила на своїй сторінці у Facebook координатор Євромайдан SOS Олександра Матвійчук.

За її словами, навіть у наукових колах на Заході продовжують розглядати події в Україні через російську призму.

— І ось спільними зусиллями ми організуємо перший семінар по вже узгодженому циклу зустрічей. Сподіваюся, що вони стануть поштовхом для відкриття українських студій у Стенфорді як точки тяжіння для вчених, які цікавляться нашим регіоном. Нам дуже пощастило, тому що до Стенфорда приїде людина, яка не потребує особливого представлення. І відкривати серію українських семінарів у Стенфорді буде лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, — повідомила вона.

Свій вибір Матвійчук пояснила тим, що за часів Радянського Союзу Мустафа Джемілєв боровся за право кримськотатарського народу повернутися в рідний Крим після Депортації. Він провів більше 15 років у радянських таборах і в'язницях. Витримав найтриваліше у світі голодування в 306 днів, яке закінчив тільки після прохання Андрія Сахарова.

— Історія, коли повторюється двічі, часто набуває гротескних форм. Після окупації півострова "невідомими зеленими чоловічками" вже путінський режим заборонив Мустафі ага повернення в рідний Крим, — написала вона.

Раніше QHA повідомляло, що заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз зустрілися з представниками Адміністрації президента США Дональда Трампа і представником сенатора Річарда Дурбіна (штат Іллінойс) у Вашингтоні (США).

Під час зустрічей вони обговорили політичну ситуацію у Східній Європі, Україні й на анексованому півострові.

QHA