ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 14 жовтня, до Дня захисника України та 75-Ї річниці створення Української Повстанської Армії, біля львівського військового храму Стрітення Господнього освятили пам’ятний хрест "Воїнам, що віддали свої життя за Україну". 

— Мені хотілося б, щоб нас так багато було не лише під час вшанування наших побратимів, які пішли з життя, щоб ми мали світле майбутє. Тут треба просити, щоб ви не ховалися від людей і гордилися тим, що на ваших плечах утвердилася українська держава. І третій рік День захисника України ми святкуємо не тому, що так написано в історії, а тому, що, коли було важко, піднялися і йшли вперед. Не усі повернулися, але ті, хто повернувся, не просто мають право говорити, мусять промовляти до таких, як ми, і до тих, хто не чує. Я думаю, маємо право спонукати, щоб нас чули по всій Україні. Ті, чию пам'ять нині вшановуємо, полягли, щоб більше на нашій землі ніколи не було ворожого чобота, щоб ніхто не розказував, як нам жити, бо ми, українці, самі можемо дати собі раду, зробити так, щоб тут був лад і порядок. А порядок — це добро, злагода, добробут і єдність, — зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Пам'ятний хрест "Воїнам, що віддали свої життя за Україну" освятив владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

— Тут, на цю таку важливу хвилю посвячення хреста, його спорудили в честь тих, хто поклав своє життя за долю України, і у Святому Письмі сам Ісус Христос казав, що найбільшу любов показує той, хто своє життя віддає за своїх друзів. І ми молимося за тих, хто віддає життя, щоб нам краще було. Бачимо, що хрест має вертикаль, яка означає любов людей до Бога, а горизонталь — це любов між собою. Бо ті, хто загинув, віддали своє життя з любові до нас, —  сказав владика час відкриття владика.

Додамо, що у Львові урочисті заходи тривають нині протягом дня: вранці відбулося покладання квітів до могил українських воїнів на Личаківському кладовищі, а о 18:00 центром міста пройде марш під назвою «Воля народам — Воля людині».

QHA