КИЇВ (QHA) -

В'язень Кремля, який проходить у "справі 26 березня" Станіслав Зимовець оголосив голодування на підтримку іншого політв'язня Олега Сенцова.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила сестра Сенцова Наталія Каплан.

Вона попросила підтримати Зимовця.

У липні 2017 року Тверський районний суд Москви засудив Зимовця до 2,5 років колонії. Як стверджує російське слідство, 26 березня 2017 року під час акції протесту в столиці Росії він кинув шматок цегли в бік співробітників ОМОНу.

Влучив Зимовець нібито в спину офіцера ОМОНу.

Спочатку Зимовець визнав провину, але пізніше відмовився від показань. Він зазначав, що сприйняв мітинг за святкові заходи. Свої дії Зимовець пояснив випадковістю, додавши, що кинув цеглину, коли побачив масові затримання. При цьому він зазначив, що ні в кого спеціально не цілився.

QHA повідомляло, що посольство США в Україні висловило підтримку політв'язню, українському режисеру Олегу Сенцову і закликало його звільнити.

Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

Відзначимо, спікер Міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар'яна Беца заявила, що Україна розглядає усі можливі варіанти звільнення Олега Сенцова. Речник МЗС підкреслила, що можливий варіант обміну Олега Сенцова на директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого затримали у Києві за підозрою у державній зраді.

QHA